Masage.cz Odborná masérská praxe 

Nordic Walking - Terapie chůzí s holemi

Co je to Nordicwalking?

nw_tereza.jpg, 15 kB

Tímto názvem se označuje v dnešní době jedno z nejdynamičtěji rostoucích sportovních odvětví – Severská chůze – chůze se speciálními holemi.

Důvod, proč je tato sportovní disciplína výjimečná a ve světě stále více oblíbená je prostý, je dostupná každému a v každém věku a lze říci, že i lidem, jimž jejichž zdravotní stav jiné sportovní aktivity nedovoluje.

Chůze - nejpřirozenější lidský pohyb - je díky speciálním holím ještě přirozenější, protože aktivně zapojuje i další svalové skupiny našeho těla (cca 90% všech svalů) a tím usnadňuje vlastní lokomoci. Odlehčuje dolní končetiny, více podporuje činnost oběhových a dýchacích orgánů a současně zvyšuje pozitivním způsobem látkovou výměnu, celkový energetický výdaj a napomáhá vyplavování toxických látek z těla. Současně s tím však paradoxně i přes zvýšenou tepovou frekvenci a celkově vyšší zatížení organizmu subjektivně nevyvolává adekvátní pocity únavy, jež by se dostavily u jiné obdobně energeticky náročné sportovní činnosti, např. u běhu, plavání, veslování a atd. Naopak umožňuje i netrénovaným jedincům podávat dlouhodobě vysoký fyzický výkon.

Pod dohledem kvalifikovaného instruktora se blahodárný vliv této, na první pohled, jednoduché sportovní disciplíny začne projevovat velmi rychle a bez počátečních vedlejších nepříznivých pocitů z nadměrného zatížení a únavy, které jinak provázejí většinu sportovních začátečníků.

Díky chůzi s holemi – NORDIC WALKINGU Vás přejdou bolesti hlavy, kloubů, astma a řada dalších neduhů, způsobená naším civilizačním vývojem.

individuální lekce 1,5 hod ......... á 400,- Kč / osoba
skupinová 2-5 osob 1,5 hod ......... á 200,- Kč / osoba

© 2006 OStan